100 000 $ Bitcoin przeszedł ze snu do oczekiwań

Kiedy w marcu Bitcoin spadł do 3850 USD , pomysł ceny 100 000 USD był tak daleko, jak sam księżyc. Jednak dziewięć miesięcy później, gdy instytucje wpłacają miliardy dolarów i dopiero zaczyna się nowy cykl rynkowy, krajobraz jest zupełnie inny, a sześciocyfrowy bitcoin nie jest już tylko marzeniem, ale czymś w rodzaju oczekiwań.

Nabywcy instytucjonalni

Własność bitcoinów przez spółki publiczne oszacowano na 6,9 miliarda dolarów w połowie października, od kiedy instytucje wydały około 3 miliardy dolarów na gromadzenie Bitcoinów , i to te, które wyszły publicznie. Instytucje gromadzą się w Bitcoin w mało prawdopodobnych proporcjach, z wszelkimi oczekiwaniami, że będzie to nie tylko kontynuowane, ale także wzrośnie do 2021 roku.

Porównując to ze wszystkimi poprzednimi biegami byków, które opierały się prawie wyłącznie na sprzedaży detalicznej, poziom pieniędzy napływających w kosmos jest znacznie wyższy niż kiedykolwiek wcześniej. Popyt na Bitcoin znacznie przewyższa podaż, a kiedy masz kupujących gotowych rzucić w niego setki milionów dolarów, nagle 100 000 $ nie wydaje się aż tak szalone.

Wzory historyczne

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w tym cyklu i potencjale Bitcoina, aby osiągnąć 100 000 USD, jest to, że rozpoczynamy cykl od 10000 USD. Oczywiście niebezpieczne jest zakładanie, że wyniki z przeszłości się powtórzą, ale spojrzenie na tygodniowy wykres Bitcoin bardzo wyraźnie pokazuje, dlaczego sześciocyfrowy Bitcoin jest całkowicie realną propozycją:

Chociaż możemy spodziewać się, że okres byka będzie bardziej wydłużony niż poprzednie, spojrzenie na ten wykres, w połączeniu ze zwiększonym popytem na Bitcoin, natychmiast pokazuje, że rozłożony w czasie bieg do 100 000 USD jest historycznie bardzo prawdopodobny.