Przychodzący senator broni Bitcoina i krypto w rozmowie z amerykańskim skarbem.

W ciągu ostatnich kilku tygodni przemysł kryptograficzny płonął pogłoskami o zbliżających się regulacjach dotyczących Bitcoinów, Ethereum i adresów altcoinów.

Plotki zaczęły się pod koniec zeszłego miesiąca, kiedy Brian Armstrong z Coinbase zamieścił wątek na Twitterze ostrzegając, że amerykański skarb pracuje nad regulacją, która może utrudnić dla tych, którzy nie mają dokumentów tożsamości lub tych, którzy odmawiają KYC do korzystania z własnych portfeli.

„Proponowana regulacja, naszym zdaniem, wymagałaby od instytucji finansowych, takich jak Coinbase, zweryfikowania odbiorcy/właściciela posiadanego portfela, zbierania informacji identyfikujących tę stronę, przed wysłaniem wypłaty do tego posiadanego portfela“.

Wątek, o którym mowa, można zobaczyć poniżej.

Zostało to później ponownie potwierdzone przez Jeremy’ego Allaire’a z Circle, który ściśle współpracuje z Coinbase.

Allaire zamieścił wiele wątków i udzielił kilku wywiadów, w których stwierdził, że to, co stwierdził Armstrong, jest słuszne, ponieważ istnieje ścisła regulacja na jego drodze.

Zostało to po raz kolejny potwierdzone przez nadchodzącą amerykańską senator, która stwierdziła, że aktywnie sprzeciwia się proponowanej regulacji, która może doprowadzić do zdławienia innowacji i zaprzestania wielu działań w przestrzeni kryptońskiej.

Amerykańska senator przychodzi do obrony kryptońskiej

Nadchodząca z Wyoming senator Cynthia Lummis ujawniła w piątek rano, że rozpoczęła prace nad „pogłoską o zasadzie raportowania transakcji wpływających na aktywa cyfrowe“, ponieważ uważa, że jest to kiepski ruch ze strony Skarbu Państwa:

„Jestem głęboko zaniepokojona, że Departament Skarbu rozważa pospieszną zasadę rządzącą samodzielnymi cyfrowymi portfelami aktywów i ustawą o tajemnicy bankowej. Zamiast przedwczesnego przyjęcia zasady dotyczącej tego złożonego tematu, Skarb Państwa powinien natychmiast rozpocząć przejrzysty proces współpracy z Kongresem i przemysłem, budując konsensus, który poprowadzi Amerykę do przodu“.

Lummis podzieliła się, że powiedziała sekretarzowi Mnuchinowi, iż każde z działań, o których się mówi, może zaszkodzić konkurencji w dziedzinie fintech z Chinami i Rosją, ograniczając jednocześnie integrację finansową.

„Cechą charakterystyczną aktywów cyfrowych, takich jak #BTC, jest zdolność do przeprowadzania transakcji bez pośrednika. Promuje to integrację finansową i wolność. Reguła przyjęta w tym momencie byłaby rozwiązaniem w poszukiwaniu problemu. Bardziej naglące kwestie związane z BSA istnieją.“

Lummis od pewnego czasu jest zwolennikiem Bitcoinu i kryptokursztynu, nazywając BTC realną alternatywą dla złota. W wielu krajowych wywiadach telewizyjnych wspominała, dlaczego wspiera czołową kryptokurrency.

Inni zwolennicy

Lummis jest pierwszym wybitnym amerykańskim politykiem lub regulatorem, który w ostatnich tygodniach poparł krypto.

Członkowie Kongresu Warren Davidson, Tom Emmer, Ted Budd i Scott Perry napisali niedawno, że samowystarczalne portfele są kluczowe dla Bitcoina:

„Prawdziwy problem polega na tym, że samowystarczalne portfele są użyteczne dla wszelkiego rodzaju potencjalnych zastosowań w łańcuchu blokowym. Tak więc zdolność do przenoszenia tokena bez pośrednika jest istotnym elementem prawdziwego łańcucha blokowego. Jeśli spojrzeć na beztarciowy system, część Bitcoin whitepaper, który uczynił łańcuch blokowy sławny i rośnie jako technologia jest zdolność do zrobienia czegoś peer-to-peer. To jest podstawowa zasada tej technologii.“

Komisarz SEC Hester Peirce powiedziała niedawno również, że jej zdaniem mądrze jest zachować niektóre ze swobód leżących u podstaw crypto i DeFi.